Bieżące informacje

Policjanci z Polkowic pobiegli w szczytnym celu

Data publikacji 26.09.2022

PKO Bank Polski już po raz szósty zorganizował PKO Biegu Charytatywnym, z którego wpływy w tym roku zostały przeznaczone na wsparcie psychiatrii i psychologii dziecięcej. W tym przedsięwzięciu wzięli udział również funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach.

W minioną sobotę na stadionie przy ulicy 11 Lutego w Polkowicach zebrała się grupa funkcjonariuszy polkowickiej Policji, którzy wcześniej z własnej inicjatywy zgłosili się do biegu, zorganizowanego przez PKO Bank Polski.

Na stracie stawiło się, aż 31 pięcioosobowych sztafet z całej Polski, które przez godzinę pokonywały kolejne okrążenia stadionów. Każdy z biegaczy musiał pokonać co najmniej jedno okrążenie. Zmiana naturalnie odbywała się po przekazaniu pałeczki.

Policjanci z Polkowic rozpoczęli bieg bardzo widowiskowo, bo już na pierwszym okrążeniu zanotowali rekord okrążenia całej imprezy. Rekordzistą został mł.asp. Bartosz Łopatka, który 400 metrów przebiegł w czasie 1:03 min. Ostatecznie policyjna drużyna po ponad 16 kilometrach zabójczego tempa, zajęła trzecie miejsce w kategorii open oraz drugą lokatę wśród ekip, w składzie, których była przynajmniej jedna uczestniczka.

Pieniądze ze zbiórki z szóstej edycji PKO Biegu Charytatywnego podczas, którego wszyscy zawodnicy czują się zwycięzcami, a jednocześnie pomagają, zostaną przekazane na wsparcie psychologii i psychiatrii dziecięcej.