Policjanci pomagają bezdomnym. Nie bądźmy obojętni wobec potrzebujących
Zima to czas szczególnie niebezpieczny dla osób, które z racji trudnej sytuacji materialnej, samotności lub bezdomności mogą potrzebować pomocy. Nie bądźmy obojętni na ich problemy. Poinformujmy swojego dzielnicowego, gdy mamy informacje o osobie narażonej na wychłodzenie organizmu. Wystarczy jeden telefon, aby uratować ludzkie życie.
Policjanci doskonale wiedzą, że w związku z bardzo niskimi temperaturami, osoby, które przebywają w pustostanach i nieogrzewanych pomieszczeniach mogą znaleźć się w sytuacji zagrażającej ich życiu i zdrowiu. W okresie zimowym prowadzą wzmożone działania, podczas których kontrolują pustostany i budynki pod kątem przebywania osób bezdomnych. Napotkane osoby informowane są o możliwości przewiezienia do ośrodków, w których mogą przenocować, otrzymać ciepłą odzież i zjeść gorący posiłek. Istnieje wiele sposobów, aby informację o osobie zagrożonej wychłodzeniem przekazać odpowiednim służbom. Można skontaktować się ze swoim dzielnicowym lub skorzystać z aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.
Nie bądźmy obojętni wobec tych, którzy zwłaszcza o tej porze roku mogą potrzebować naszej pomocy. Na wychłodzenie organizmu są szczególnie narażeni bezdomni, osoby starsze i osoby nietrzeźwe przebywające na dworze, ławkach, parkach czy w opuszczonych budynkach. Jeśli widzimy takiego człowieka, nie wahajmy się zadzwonić na numer alarmowy, aby powiadomić o tym funkcjonariuszy.
podkom. Przemysław Rybikowski
Oficer Prasowy
KPP w Polkowicach
tel. 600-229-096